Egzersizler

Hızlı okuma programımızda onlarca egzersiz aracı bulunmaktadır. Bu araçlar ile göz kaslarınızı geliştirebilir, Görme alanınızı genişletebilir, Algılama Becerilerinizi yükseltebilir, Aktif görme ve algılama yetinizi geliştirebilirsiniz.

Egzersizler

TAKİSTOSKOP EGZERSİZİ

Egzersizler href="/images/appz/hizli-okuma-kursu-hizli-gorme2.png" title="Hızlı Görme">

Takistoskop gözün görme çevikliğini arttırma çalışmalarında kullanılan bir araçtır. Bu araç bir metni 10ms ile Egzersizler 100ms arasında bir hızla gösterip gözünüzün görme çevikliğini arttırır.

Eğitim Platformumuzda 2 farklı takistoskop egzersizi vardır. Biri kelimeleri sabit konumda gösterirken, diğeri kelimeleri Egzersizler farklı konumlarda göstererek hem göz kasınızı geliştirir hemde görme çevikliğinizi arttırır.

Takistoskop çalışmalarınız merkezi veritabanına kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır.

Egzersizler

GRUPLAMA EGZERSİZİ

Egzersizler class="ekran" href="/images/appz/hizli-okuma-kursu-gruplama-egzersizi.png" title="Gruplama">

Gruplama eğitiminde amaç gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde görmeyi Egzersizler sağlamaktır.

Hızlı okuma için kelimelere değil kelime gruplarına odaklanmak lazımdır. Bu araç size kelime gruplarına odaklanmayı ve fotoğrafik görmeyi öğretir.

Bu araçta okuma Egzersizler metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

Gruplama çalışmalarınız merkezi veritabanına Egzersizler kayıt edilerek aşama aşama size seviye yükselme imkanı tanır. Gelişim durumu çizelgenizde hangi tarihte kaç kelimelik çalışmalar yaptığınızı görebilirsiniz.

Egzersizler

GÖLGELEME EGZERSİZİ

Egzersizler

Gölgeleme eğitiminde de amaç gruplama gibi gözümüzün okuma yaparken kelime grubunun ortasına odaklanmasını sağlayıp metni blok halinde görmeyi sağlamaktır.

Gruplamadan farklı Egzersizler olarak size metnin okunma durumuna göre metnin geri kalanının silinmesi, metnin okunmayan yerlerinin silinmesi vs. gibi ekstra özellikler sunar. Bu sayade sadece görmeniz gereken metin Egzersizler bloğuna odaklar.

Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız Egzersizler sağlanmıştır.


HIZLI OKUMA EGZERSİZİ

Egzersizler Okuma">

Hızlı okuma egzersizleri ile metinler okuyabilir, o anki anlık okuma hızınızı öğrenebilir ve okuma hızınızı sürekli test Egzersizler edebilirsiniz.

Bu araçta okuma metinleri kategorize edilmiştir ve yaş ve eğitim durumunuza göre dilediğiniz kategorideki metni seçip okumanıza imkan vererek sıkılmadan çalışma yapmanız sağlanmıştır.

Bu Egzersizler egzersiz sonuçları merkezi veritabanına kayıt edilerek gelişim seviyeniz sürekli takip edilir. Ayrıca görme sorunlarına karşı font büyüklüğünü kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Egzersizler

ANLAMA EGZERSİZİ

Egzersizler />

Anlama egzersizi ile okuduğunuz metinleri anlayıp anlamadığınız test edilir. Size rasgele veya seçtiniz metin okutularak okuma sonunda metinle ilgili anlama soruları Egzersizler sorulur. Sorulara verdiğiniz cevaplara göre anlama oranınız tespit edilir.

Bu egzersiz sonuçları merkezi veritabanına kayıt edilerek gelişim seviyeniz sürekli takip edilir.

Egzersizler

GÖZ KASLARINI GELİŞTİRME EGZERSİZİ

Egzersizler Çalışması">

Göz kaslarını geliştirme egzersizi ile göz kaslarınız geliştirilir. Ekranda size bir şekil gösterierek o şekli gözlerinizde takip Egzersizler etmeniz istenir. Gün geçtikçe göz kaslarınızın çevikliği ve hızının arttığınız farkedeceksiniz.


İKİZ GÖRME Egzersizler EGZERSİZİ

Bu çalışma gözün bir noktaya odaklandığında Egzersizler daha geniş bir alanı görmesini sağlar. Bir noktaya baktığımız an ne kadar çok kelime görebiliyorsak o kadar hızlı okuruz.

Egzersizler

METRONOM EGZERSİZİ

Egzersizler width="300" alt="" src="/images/appz/hizli-okuma-kursu-metronom.png" />

Metronom çalışması göz kaslarınızın gelişmesinin yanısıra gözünüzü hızlı okuma teknikleriya alıştırır.

Egzersizler

KELİME AYIRT EDEBİLME EGZERSİZİ (DİSLEKSİ TEDAVİSİ)

Egzersizler href="/images/appz/hizli-okuma-kursu-kelime-ayirt-edebilmei.png" title="Disleksi - Kelimeleri Ayırt Edebilme">

Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı Egzersizler olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Günlük hayatta en büyük sıkıntımız birbirine çok benzer kelimeleri ayırt edemememizdir. Bu çalışma ile beynimizin kelimeleri ayırt edebilme özelliğini ve dikkat Egzersizler kalibiyetini geliştirebiliriz.


HARF SAYMACA EGZERSİZİ (DİSLEKSİ TEDAVİSİ)

Egzersizler

Özellikle disleksi rahatsızlığı bulunan öğrencilerimize yönelik hazırladığımız bu egzersiz ile disleksi rahatsızlığı Egzersizler olan öğrencilerimiz kendilerini geliştirebilirler. Bu araç size hızlı algılamayı, ayırt etmeyi, işlem yapmayı ve yapılan işlem sonucunu akılda tutmayı sağlar.

Egzersizler

OYUNLAR

Hızlı okumamızı ve hafıza kullanımını geliştiren Egzersizler onlarca oyunOnline Akıllı EğitimSıkça Sorulan Sorular